Az ünneplés hagyománya - Újévi köszöntő
A szilveszter, Szent Szilveszter pápa ünnepe, akit 314-ben választották a keresztény egyház vezetőjének és 335-ben, éppen december 31-én hunyt el Rómában. Az ünnep sokáig ide-oda tolódott, ünnepelték már december 24-én, de előfordult, hogy vízkeresztkor, illetve a Háromkirályok napján, január 6-án is. Csak néhány évszázada, 1691-ben XII. Ince pápai döntésével rögzült december 31-re.
Szokások és fogadalmak
Egy új év kezdetén sokan szembenéznek magukkal és tesznek újévi fogadalmat: jövőre másként élek és másként cselekszem. Ám ahhoz, hogy ne valljunk kudarcot, először is ki kell tűznünk, miben szeretnénk megváltozni. Mi az, amit szívesen csinálnánk, és amivel szeretnénk foglalkozni, és mi az, amit nem. Ezt írjuk le! Kézzel! A kézírás a legjobb eszköz, amivel elérjük a tudatalattinkat. A kézírásnak mágikus hatalma van, nem véletlen, hogy kézzel írt kívánság cetliket dugdosnak a jeruzsálemi szent falba és kézzel írnak levelet a gyerekek a mikulásnak. Ezért kötelező kézzel leírnunk az újévi fogadalmainkat is.
Ez után ki kell dolgoznunk az új szokást, ami a fogadalmainkhoz kapcsolódik. A szokás az ember legnagyszerűbb eszköze. Amit szokásból csinálunk, az döntő részben meghatározza életünk. A jó szokások boldoggá tesznek, kiváló kapcsolatokat, egészséget és gazdagságot adnak. A rossz szokások boldogtalanná és beteggé tesznek. A szokás olyan, mint mikor a repülő a robotpilótával repül. Nem is kell odafigyelni és mégis automatikusan közeledünk a célunkhoz.
Érmegyűjtés, mint különleges hobbi
Az érmegyűjtés kétségkívül egy szokás, és ahhoz sem férhet kétség, hogy hasznos, jó szokás, hisz aki szenvedéllyel űzi ezt a hobbit, az minden bizonnyal boldog, a világra nyitott ember. Mint ilyen, aligha nézheti közönnyel a műanyag okozta környezetszennyezést, a nagymértékű erdőirtást, a veszélyeztetett állatfajok sorsát.
Ráadásul, az érmegyűjtés egy egyedülállóan különleges hobbi, ami utat nyit múlt, jelen és jövő között. Az érmegyűjtőt érdekli a múlt, a történelem, melyek a régi kibocsátásokban ránk maradtak élő bizonyítékaként a régmúlt történéseinek. Fontos része a jelennek, hiszen a verdék rendszerint aktuális témákhoz kapcsolják új emlékpénz kibocsátásaikat, felhívják a figyelmet jeles eseményekre, évfordulókra. Igyekeznek mindig új technológiát bevezetni, hogy minél izgalmasabb és különlegesebb érmék lássanak napvilágot.
Aki érmét gyűjt, azt egyértelműen foglalkoztatja a jövő, hiszen számít, mit hagynak az utókorra. Egy gyűjtemény anyagi és szellemi értéket is hátrahagy az eljövendő generációknak. Válságidőben és kiszámíthatatlan gazdasági helyzetben az emberek már ősidők óta a legnagyobb biztonságot adó ezüst és aranyba menekítették megtakarításaikat. Az évek során, számos befektetői ezüst és arany kibocsátások jelentek meg, melynek gyűjtése manapság az egyik legbiztonságosabb és a legjobb értékmegőrzési forma lett.
Töltse szabadidejét hasznosan, tanulmányozza régmúlt idők pénzeit, lelje örömét a modern pénzverés legújabb és legkülönlegesebb kibocsátásaiban, merüljön el az évezredes magyar pénzverés szemet gyönyörködtető alkotásaiban.